Tribute to Colours - zaproszenie

Tribute to Colours - zaproszenie

Tym, którzy trochę siedzą w fotograficznym światku Tomka Sikory przedstawiać nie trzeba...

Dla tych, którzy nie śledzą fotograficznych newsów na bieżąco powiemy tylko tyle, że: Sz. P. Tomasz Sikora to artysta, który wędruje z aparatem od ponad 50 lat. Od ponad 30 lat jest członkiem Związku Polskich Artystów  Fotografików . Dwukrotnie uznany został najlepszym fotografem reklamowym w Australii i Oceanii. Pracował dla czołowych agencji reklamowych Australii, USA, Nowej Zelandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Malezji, Singapuru, Hong Kongu oraz Polski. Na swoim koncie ma także współpracę z czołowymi polskimi grafikami, tworzył plakaty teatralne i filmowe. Zajmuje się również fotografią mody, wykonywał projekty m. in. dla takich marek jak Comme des Garçons, Romeo Gigli, Giorgio Armani, Dries Van Noten, Yohji Yamamoto, Issey Miyake, Prada. Pomysłodawca i współtwórca Galerii Bezdomnej. Wykładał w Victoria College of the Arts w Melbourne oraz w kilku polskich szkołach fotograficznych. Tyle w duuuuużym skrócie...

Co ciekawe - w przyszłym tygodniu w Warszawie będzie mieli okazję zapoznać się z pracami tego bardzo ciekawego artysty w Ney Gallery&Prints, przy ul. Spokojnej 5. Wernisaż odbędzie się w czwartek 7 lipca o godz. 18:30. Prace będzie można podziwiać do 31.08.2016r. 

Jak sam autor mówi: „Kolory to najpiękniejszy wynalazek stwórcy tego świata. Różnorodność barw przyrody i ludzi daje nam poczucie przebywania w raju. Przejęty rosnącą ksenofobią i strachem przed innymi kulturami z jednej strony i zachwycony niezwykle jaskrawą i graficzną kolekcją ubrań inspirowanych Afryką autorstwa Chi-Chi Ude z drugiej strony, zebrałem grupę ludzi, z którą stworzyliśmy tę książeczkę dedykowaną potędze koloru. Piękne, plastyczne i kolorowe obrazy, które powstały, dedykuję wszystkim, i tym otwartym na świat i tym, którzy się go boją, bo go jeszcze nie znają. Nie bójmy się różnorodności.”

 

Zapraszamy! Warto uczyć się od najlepszych!

2016-07-01 Archiwalne 0
Tag: wystawa, ZPAF

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj