Sigma 30/1.4 i Wrocławskie Krasnale

Sigma 30/1.4 i Wrocławskie Krasnale

Pogoda dopisuje, więc postanowiłem się wybrać na spacer. Kierunek - Wrocławski Rynek, bo dzisiaj testujemy kompaktowy obiektyw przeznaczony do bezlusterkowców czyli Sigma 30/1.4. Po drodze wstąpiłem do sklepu FOTO-MASTER , który od samego początku wspiera nasz portal sprzętem, obiektywami (i nie tylko). Wypożyczyłem kompaktową Sigmę i w drogę!

Dlaczego akurat Wrocławski Rynek?

Bo Sigma 30/1.4 to obiektyw portretowy dla ambitnych fotoamatorów posiadających aparaty bez lustra. A gdzie znajdę tak cierpliwych modeli, którzy zechcą pozować w takie zimno, jak nie w samym centrum Krasnoludkowego Zagłębia?

Skąd się w ogóle wzięły Krasnale we Wrocławiu? Hm... To długa historia, ale co nieco mogę Wam opowiedzieć.

Kiedy byłem młody a nasz kraj był pełny komunistycznych absurdów (tak, tak - pamiętam jeszcze czasy słusznie minione...) we Wrocławiu narodziła się „nowa świecka tradycja” - Pomarańczowa Alternatywa. To właśnie ten obywatelski ruch postanowił walczyć z bezgraniczną głupotą Komuny przy pomocy kwiatów, dowcipów, happeningów... Symbolem tych działań była pomarańczowa krasnoludzka czapka, za którą bardzo często można było nawet oberwać milicyjna pałą... Ale całe szczęście - Prawda broni się sama - wystarczyło ją tylko pokazać... Happeningi pomarańczowych Krasnali na Wrocławskim Rynku wciąż rosły i rosły... Przybierały na sile tak długo, aż komunizm padł... Dziś Wrocławskie Krasnale już nie obśmiewają rzeczywistości dokoła, ale kryją się uliczkach, zakamarkach, bramach i... pozują turystom do zdjęć! A raz do roku mają nawet swoje święto czyli wrześniowy Festiwal Krasnoludków!

No dobra - to tyle o krasnoludkach! Przejdźmy do obiektywu Sigma 30mm f/1,4. Sam obiektyw już częściowo znacie, gdyż pisaliśmy o nim tutaj.  Tym razem postanowiliśmy pokazać Wam jak sprawuje się w tym, do czego jest przeznaczony czyli portrecie.

Na kolejnych stronach macie serię zdjęć ułożonych parami - zdjęcie z maksymalnym otworem względnym (f/1.4) oraz zdjęcie z maksymalną rozdzielczością (f/5.6), na których możecie ocenić jakość generowanej głębi ostrości. Załączyliśmy także wycinki 1:1 z ww. ujęć po to, abyście mogli obejrzeć piksele z bliska.

Zapraszamy!

Za wypożyczenia obiektywu dziękujemy firmie FOTO-MASTER z ul. Odrzańskiej we Wrocławiu (zaraz obok "krasnoludkowego zagłębia")

 

Zapraszamy do galerii:

 1. Bartonik
 2. Ciastuś i Amorinek
 3. Janinek
 4. Kowal
 5. Leszko z Wrocławca
 6. Lionek
 7. Pożarki
 8. Radiowiec
 9. Ślepak i Głuchak
 10. Śpioch
 11. Syzyfki
 12. Troszka i Adoratorek
 13. Turysta
 14. TynQuś
 15. Vertiguś
 16. Wodziarz
 17. WrocLovek


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj