Samsung Galaxy Fold - smartfon, tablet, aparat foto?

Samsung Galaxy Fold - smartfon, tablet, aparat foto?

Co to za czasy? Każdy z nas ma dzisiaj w kieszeni superkomputer a na księżycu nie jesteśmy w stanie wylądować a jeszcze niedawno lataliśmy na Srebrny Glob przy pomocy urządzeń o znikomych możliwościach współczesnych telefonów... Czy to nie paradoks? Ale nie o tym miało być, tylko o kolejnym przełomowym urządzeniu, jaki część z nas będzie nosić w kieszeniach... Już nie jeden aparat, ale sześć modułów foto.... Już nie jeden ekran, ale dwa, w tym jeden o przekątnej 7,3 cala (smartfon, tablet?). Warto przeczytać!

 

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Pierwszy na świecie dynamiczny wyświetlacz AMOLED Infinity Flex, nieskończone możliwości wykonywania wielu zadań, a także nasz najbardziej wszechstronny aparat – teraz w jednym przełomowym urządzeniu.

Firma Samsung Electronics zaprezentowała dziś wyczekiwany Galaxy Fold – składany smartfon będący prekursorem nowej kategorii urządzeń mobilnych. Galaxy Fold jest wyposażony w pierwszy na świecie 7,3‑calowy wyświetlacz Infinity Flex, który można złożyć, zmniejszając rozmiary urządzenia i zamykając ekran w środku. To wydajne urządzenie do wykonywania wielu zadań jednocześnie, oglądania filmów i mobilnych rozgrywek, które zapewni użytkownikom zupełnie nowe wrażenia i możliwości.

 

Dzisiaj Samsung rozpoczyna nowy rozdział w historii urządzeń mobilnych, zmieniając możliwości smartfonu, jaki znaliśmy do tej pory. Galaxy Fold wprowadza zupełnie nową kategorię, która dzięki naszemu wyświetlaczowi Infinity Flexstwarza nieznane dotąd możliwości – powiedział DJ Koh, President and CEO of IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics. – Stworzyliśmy Galaxy Fold dla tych, którzy pragną sprawdzić możliwości wysokiej klasy składanego urządzenia wykraczającego poza ograniczenia tradycyjnego smartfonu.

 

Smartfon. Tablet. Jedno urządzenie.


samsung galaxy fold 1          samsung galaxy fold 2


Galaxy Fold zapewnia nowe doświadczenia mobilne, pozwalając użytkownikom robić to, czego nie mogli zrobić na zwykłym smartfonie. W efekcie otrzymują oni kompaktowe urządzenie, które po otwarciu odsłania największy wyświetlacz Samsung dedykowany smartfonom. Galaxy Fold to efekt ponad ośmiu lat prac i wielu innowacji technologicznych i materiałowych. Debiut pierwszego prototypu składanego wyświetlacza Samsung miał miejsce w 2011 r.

Materiały nowego wyświetlacza

Ekran wewnętrzny nie tylko się zgina, ale też można go całkowicie złożyć. Samsung opracował nową warstwę polimerową i stworzył wyświetlacz o ok. 50% cieńszy niż typowy wyświetlacz smartfonu. Właściwości nowego materiału sprawiają, że Galaxy Fold zachowuje elastyczność będąc równocześnie mocnym i wytrzymałym.

Nowy mechanizm zawiasów

Galaxy Fold otwiera się i zamyka niczym książka. W celu uzyskania takiego efektu, firma Samsung opracowała specjalne zawiasy z wieloma punktami domykającymi. System schowany jest w obudowie, która zapewnia smukły i elegancki wygląd urządzenia.

Nowe elementy designu

Galaxy Fold został zaprojektowany od podstaw. Skaner linii papilarnych znajduje się w miejscu, gdzie zwykle trzymamy kciuk, dlatego urządzenie można w prosty sposób odblokować. Dwa akumulatory oraz komponenty są równomiernie rozłożone, tak, aby Galaxy Fold dawał poczucie idealnego wyważenia, gdy trzymamy go w dłoni. Całości dopełniają kolory o wyjątkowym efekcie wykończenia – srebrny Space Silver, czarny Cosmos Black, zielony Martian Green i niebieski Astro.

 

Całkiem nowe doświadczenia

Galaxy Fold oferuje całkowicie nowe doświadczenia z użytkowania urządzenia. Złożony Galaxy Fold z powodzeniem posłuży do dzwonienia czy pisania wiadomości. Po rozłożeniu, Galaxy Fold umożliwia pracę z wieloma aplikacjami czy skorzystanie z doskonałego ekranu do przeglądania cyfrowych czasopism, oglądania filmów czy treści w rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Okno wielu zadań

Na Galaxy Fold można otworzyć do trzech aktywnych aplikacji równocześnie, łącząc np. przeglądanie stron internetowych, oglądanie wideo i chat z przyjaciółmi – wszystko na jednym ekranie.

Kontynuacja aplikacji

Przejście z ekranu na obudowie do głównego wyświetlacza jest intuicyjne i bezproblemowe. Niezależnie od aktualnie używanego ekranu, aplikacje wyświetlą te same informacje.

Firma Samsung podjęła współpracę z programistami Google i  społecznością deweloperów Android, aby mieć pewność, że aplikacje i usługi będą dostosowane do Galaxy Fold.

 

Wysokiej klasy wydajność i możliwość złożenia 

Wydajny Galaxy Fold został zaprojektowany do intensywnego użytkowania, do pracy, gier czy dzielenia się treściami i doskonale radzi sobie z tymi zadaniami.

Zrób więcej

Firma Samsung wyposażyła Galaxy Fold w wydajny procesor nowej generacji i 12 GB pamięci RAM, by działał jak komputer. System podwójnych akumulatorów został zaprojektowany tak, by sprostać wysokim wymaganiom użytkowników. Za sprawą bezprzewodowego ładowania PowerShare[1], Galaxy Fold może ponadto równocześnie ładować swoje akumulatory oraz akumulatory innego urządzenia, gdy jest podłączony do zwykłej ładowarki.

Najlepsze wrażenia multimedialne

Galaxy Fold został zaprojektowany z myślą o rozrywce. Dzięki głębi obrazu wyświetlacza Dynamic AMOLED oraz wyraźnym i czystym dźwiękom głośników AKG ulubione filmy i gry będą wyglądać i brzmieć obłędnie.

Najbardziej wszechstronny aparat

Dzięki sześciu obiektywom – trzem z tyłu, dwóm w środku i jednemu na obudowie urządzenia – system aparatów Galaxy Fold jest bardzo elastyczny. Nie ma znaczenia, w jaki sposób trzymane jest urządzenie, aparat będzie zawsze gotowy, aby uchwycić moment. Galaxy Fold wprowadza multitasking na nowy poziom, pozwalając korzystać z innych aplikacji w czasie rozmowy wideo.

 

Galaxy Fold – więcej niż urządzenie mobilne

Galaxy Fold to portal do całego ekosystemu podłączonych urządzeń i usług, które firma Samsung opracowywała przez wiele lat, aby umożliwić użytkownikom zrobienie tego, co wcześniej było niemożliwe. Wystarczy połączyć urządzenie z Samsung DeX[2], aby zwiększyć efektywność i pracować jak na komputerze. O bezpieczeństwo danych dba Samsung Knox, kompleksowa platforma zabezpieczeń, a Samsung Health zarządza informacjami zdrowotnymi użytkownika.

Galaxy Fold będzie dostępny w drugim kwartale 2019 r. Więcej informacji na temat Galaxy Fold można znaleźć na stronie: www.news.samsung.com/pl

Specyfikacja urządzenia Galaxy Fold:

Wyświetlacz

Główny wyświetlacz: 7,3” QXGA + Dynamic AMOLED (4,2:3)

Wyświetlacz na obudowie urządzenia: 4,6” HD + Super AMOLED (21:9)

* Ekran mierzony po przekątnej jako pełny prostokąt bez uwzględnienia zaokrąglonych rogów.

Aparat

Aparat na obudowie

 10 MP (2PD), F2,2

Aparat z tyłu

 Ultraszerokokątny: 16 MP, F2,2

 Szerokokątny: 12 MP (2PD), F1,5/F2,4, OIS, Dual Pixel

 Teleobiektyw: 12 MP, F2,4, OIS

Aparat z przodu

 10 MP F2,2

 8 MP F1,9

Procesor (AP)

Procesor ośmiordzeniowy 7 nm 64-bitowy

Pamięć

12 GB RAM (LPDDR4x), 512 GB (UFS3.0)

* Pamięć dostępna dla użytkownika jest mniejsza niż całkowita pamięć ze względu na przechowywanie systemu operacyjnego oraz oprogramowanie, które obsługuje funkcje urządzenia. Wielkość pamięci dostępna dla użytkownika będzie różna w zależności od operatora i może się zmienić po dokonaniu aktualizacji oprogramowania.

* Brak wejścia na karty MicroSD.

Akumulator

4380 mAh (typowo)*

Szybkie ładowanie przewodowe i bezprzewodowe

Ładowanie przewodowe kompatybilne z QC2.0 i AFC

Ładowanie bezprzewodowe kompatybilne z WPC i PMA

*Wartość 4380 mAh (typowo) to typowa pojemność akumulatora zbadana przez firmę zewnętrzną w warunkach laboratoryjnych. Typowa wartość to szacowana wartość średnia z uwzględnieniem różnic w pojemności poszczególnych próbek akumulatorów. Pojemność znamionowa (minimalna) wynosi 4275 mAh. Rzeczywista żywotność akumulatora może zależeć od środowiska sieciowego, sposobu użytkowania i innych czynników.

System operacyjny

Android 9.0 (Pie)

 

* Wszystkie funkcje, cechy charakterystyczne, specyfikacje i inne informacje na temat produktu przedstawione w niniejszym artykule, w tym w szczególności korzyści, design, cena, komponenty, wydajność, dostępność i możliwości, mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

 

 [1]Bezprzewodowe PowerShare współpracuje ze smartfonami Samsung   np. Galaxy Fold, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10e, Galaxy S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5 oraz z urządzeniami ubieralnymi, jak Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch czy Galaxy Buds a także  innych marek, które obsługują ładowanie bezprzewodowe WPC Qi. Ładowanie może nie współpracować z niektórymi akcesoriami, obudowami i urządzeniami innych marek. Może ono także wpływać na odbieranie rozmów i obsługę danych w zależności od środowiska sieciowego.

[2]Akcesoria Samsung DeX sprzedawane osobno.

 

 

 

źródło: www.samsung.comKategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj