Samsung prezentuje topowego NX1!

Samsung prezentuje topowego NX1!

Celem, jaki przyświecał firmie Samsung przy projektowaniu modelu NX1, było nie tyle udoskonalenie istniejących aparatów poprzez bardziej zaawansowane funkcje, ale stworzenie całkiem nowego typu aparatu. NX1 właściwie został zaprojektowany od zera: poczynając od procesora obrazu, a kończąc na matrycy i autofokusie. Po szczegóły zapraszamy do karty produktu, która znajduje się tutaj. Zobaczcie jak producent zapowiada swój topowy model (informacja prasowa koncernu Samsung).

 

Aparat Samsung NX1 zapowiada nową epokę w historii fotografii

Firma Samsung zaprezentowała najnowszy model NX1 - niewiarygodnie szybki i precyzyjny aparat z wymiennym obiektywem. Samsung NX1 został zaprojektowany z myślą o profesjonalnych fotografach i zachwyca jakością obrazu oraz szybkim autofokusem.


Samsung stworzył aparat, który ma trafić w gusta fachowców. Dzięki wykorzystaniu najlepszej w swojej klasie technologii udało się osiągnąć doskonałą wydajność, której profesjonaliści z branży fotograficznej od dawna oczekiwali. Ten model klasy premium sprawia, że nawet bardzo doświadczeni eksperci zaczynają wychodzić poza własne schematy i tworzyć obrazy o niezwykłej sile oddziaływania.

Aparat NX1 to szczytowe osiągnięcie firmy Samsung w zakresie zaawansowanej fotografii, zwiastujące dla wszystkich fotografów nową erę najwyższej jakości tworzonej intuicyjnie – powiedział Myoung Sup Han, Wiceprezes i Kierownik Zespołu Imaging Business Team, Dział IT & Mobile Communications, Samsung Electronics – Poprzez model NX1 Samsung rozszerza pole możliwości dostępnych dla systemowego aparatu kompaktowego, co pozwali osiągnąć fotografom takie poziomy jakości, o jakich wcześniej nawet nie śnili.

Następna generacja fotografii

Celem, jaki przyświecał firmie Samsung przy projektowaniu modelu NX1, było nie tyle udoskonalenie istniejących aparatów poprzez bardziej zaawansowane funkcje, ale stworzenie całkiem nowego typu elitarnego aparatu CSC. Inaczej niż jakikolwiek inny aparat tej klasy dostępny na rynku, NX1 podważa przekonanie, że lustrzanki cyfrowe to jedyna opcja dla wszystkich, którzy cenią doskonałe obrazowanie. NX1 został zaprojektowany od zera: poczynając od procesora obrazu, a kończąc na matrycy i autofokusie. Wykorzystanie absolutnie najnowszej technologii sprawia, że jest to produkt wiodący w branży.

Zaawansowani fotografowie coraz częściej przechodzą na lekkie i łatwo przenośne aparaty kompaktowe typu CSC, co spowodowało, że firma Samsung podjęła strategiczną decyzję, aby skupić się na tym segmencie rynku. NX1 jest przeznaczony dla półprofesjonalistów i profesjonalistów, którzy oczekują od technologii, że będzie dotrzymywać kroku ich zaawansowanym umiejętnościom. Rzucając wyzwanie aktualnym oczekiwaniom wobec technologii obrazowania, aparat NX1 zapowiada punkt zwrotny w historii fotografii wysokiej klasy.

Niedościgniona szybkość i precyzja w każdych warunkach

Nowy procesor obrazu DRIMe V w aparacie NX1 gwarantuje najwyższą szybkość i jakość obrazowania, jakich potrzebują profesjonaliści, a szybki system Auto Focus (AF) III zapewnia szczegółowe uchwycenie nawet najbardziej ulotnych momentów bez potrzeby powtórnego kadrowania. Użytkownik może błyskawicznie ustawić ostrość i zrobić zdjęcie z całkowitą pewnością, że rezultat będzie zadowalający.

NX1 sprawdza się doskonale przy fotografowaniu osób lub przedmiotów w szybkim ruchu, np. sportowców czy zwierząt. Funkcja Wide Phase Detection (wykrywanie różnic fazowych) sprawia, że aparat instynktownie śledzi obiekty w każdej części kadru, niezależnie od ich dokładnej lokalizacji, a prędkość migawki rzędu 1/8000 sekundy i wiodący w branży tryb seryjny o parametrze 15 klatek na sekundę oznacza, że nawet najbardziej dynamiczne sceny zostaną uchwycone w doskonałej jakości.

Dodatkowym atutem modelu NX1, jeśli chodzi o dynamiczne zdjęcia, jest nowa inteligentna funkcja Samsung Auto Shot (SAS). Nawet przy dużej prędkości migawki i szybkim napędzie niektóre momenty mogą być trudne do uchwycenia (np. moment uderzenia piłki w meczu baseballowym). Funkcja SAS eliminuje ten problem, dokładnie przewidując właściwy moment na wykonanie zdjęcia i zapewniając świetną jakość obrazu w najtrudniejszych sytuacjach.

NX1 jest również wyposażony w najnowszą matrycę 28MP APS-C z technologią Back Side Illumination (BSI). Ta innowacyjna funkcja zapewnia matrycy aparatu większą ekspozycję na światło niż w przypadku modeli konwencjonalnych, co pozwala na uzyskanie świetnego obrazu w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki możliwości wykonywania zdjęć przy dużo wyższej wartości ISO aparat NX1 minimalizuje szumy w ciemnych warunkach i daje ostry, naturalny obraz. 

Jako idealny wybór dla wszystkich ceniących najwyższa jakość nagrań wideo, model NX1 obsługuje zarówno standard rozdzielczości 4K, jak i Ultra HD (UHD) z kodekiem HEVC, zapewniając elastyczność i możliwość dobrania odpowiednich ustawień w przypadku nagrywania filmów. UHD to rozdzielczość 4-krotnie większa niż Full HD, co można od razu zauważyć w płynnej i imponującej jakości filmów nagrywanych za pomocą NX1.

Klasyczne wzornictwo i bezkonkurencyjna praktyczność

Koncepcja, wzornictwo, mechanizm i konstrukcja nowego aparatu NX1 były drobiazgowo opracowywane przez ekspertów z myślą o doświadczonym fotografie jako użytkowniku docelowym. Niezwykle wytrzymała obudowa ze stopu magnezu jest mocna i solidna, czyli taka, do której przyzwyczajeni są najlepsi fachowcy z branży fotograficznej. Ergonomiczna konstrukcja wykonana z ogromną dbałością o szczegół sprawia, że aparat świetnie układa się w dłoni, szczególnie dzięki specjalnie zaprojektowanemu uchwytowi, który poprawia stabilność podczas wykonywania zdjęcia.

Dodatkowo NX1 jest odporny na pył i zachlapania dzięki gumowym uszczelkom i łączeniom chroniącym pokrętła i przyciski. W efekcie aparat NX1 pozwala na uchwycenie wielu imponujących scen niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Nowy wszechstronny obiektyw NX

Do oferty obiektywów NX dochodzi nowy S ED OIS 50-150 mm, wysokiej klasy profesjonalny teleobiektyw idealnie współpracujący z aparatem NX1. Dzięki niezwykle szybkiej maksymalnej przysłonie F2,8 i zakresowi ogniskowych 77-231 mm (odpowiednik 35 mm) ten wszechstronny obiektyw serii S idealnie nadaje się do różnorakich scenariuszy fotograficznych, np. sportu, dzikiej przyrody czy portretu. Obiektyw doskonale oddaje detale, kolory i kontrast, zapewniając wyraźny obraz o wysokiej rozdzielczości. Precyzyjne wykonanie, kontrola jakości i najnowsze technologie łączą się w tej serii nadzwyczaj wytrzymałych obiektywów o wysokiej wydajności. Nowe obiektywy jeszcze długo będą przynosić fotografom radość z możliwości urzeczywistnienia ich najpiękniejszych wizji.

 

źródło: http://samsungmedia.pl

2014-09-15 Archiwalne 0

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj