Nowy Tamron 11–20/2.8

Nowy Tamron 11–20/2.8

 

 

Kolejna znakomita wiadomość dla użytkowników aparatów Sony E z matrycą APS-C! Tamron pokazał bardzo ciekawy, ultraszerokokątny zoom 11–20 mm ze stałym światłem f/2,8! Zapraszamy na prezentację!

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Nowy obiektyw typu zoom 11–20 mm F2.8 to pierwszy na świecie ultraszerokokątny obiektyw dla aparatów bezlusterkowych Sony z mocowaniem typu E i matrycą APS-C, który charakteryzuje się przysłoną F/2.8. Pomimo szybkiej przysłony F/2.8, obiektyw jest bardzo mały (zaledwie 86,2 mm) i doskonale pasuje do kompaktowych korpusów aparatów bezlusterkowych Sony z matrycą APS-C.

Dzięki zmiennej długości ogniskowej użytkownicy mogą cieszyć się potężnym światem fotografii ultraszerokokątnej przy ogniskowej 11 mm (odpowiednik 16,5 mm pełnej klatki), a jednocześnie dysponować obiektywem, który dobrze nadaje się do okazjonalnej fotografii, np. ulicznej przy ogniskowej 20 mm (odpowiednik 30 mm pełnej klatki).

Model 11–20 mm F/2.8 ma tylko 86,2 mm długości i waży zaledwie 335 g. Jak na ultraszerokokątny obiektyw typu zoom o szybkiej przysłonie F/2.8 jest on niezwykle kompaktowy i lekki.

Konstrukcja optyczna składa się z 12 elementów w 10 grupach. Dwa elementy soczewki GM (ang. Glass Molded Aspherical), które zapewniają wysoką rozdzielczość całego obrazu, od krawędzi do krawędzi. Jeden element XLD (ang. eXtra Low Dispersion) i dwa elementy LD (ang. Low Dispersion) zapewniają ostre obrazy z wysoce skorygowanymi aberracjami optycznymi.

Obiektyw posiada również słynną powłokę BBAR-G2 marki Tamron, która tłumi efekty flary i zjawy do minimum i pomaga wzmocnić szczegóły obiektów nawet jeśli są one podświetlone. Dzięki połączeniu wszystkich tych cech, obiektyw daje ostry obraz od krawędzi do krawędzi, z naturalnymi kolorami i świetnym efektem bokeh.

Inne ciekawe cechy optyczne obiektywu 11–20 F/2.8 to doskonały system MOD (ang. Minimum Object Distance) z zakresami: 0,15 m przy 11 mm i 0,24 m przy 20 mm. Przy najszerszym ustawieniu 11 mm ma zdumiewający maksymalny współczynnik powiększenia 1:4!

Obiektyw posiada konstrukcję odporną na wilgoć i powłokę fluorową, która zapewnia użytkowanie nawet w najsurowszych warunkach. Obiektyw kompatybilny z wieloma funkcjami, które można znaleźć w aparatach Sony, w tym Fast Hybrid AF, Eye AF. Posiada silnik krokowy RXD, który jest wyjątkowo cichy i po prostu idealny dla użytkowników wideo.

Najważniejsze cechy:

  • Ultraszerokokątny obiektyw o kompaktowej budowie
  • Świetny system MOD
  • Zachwycająca jakość zdjęć
  • Konstrukcja odporna na wilgoć.

 

A co z dostępnością? Obiektyw Tamron 11–20mm f/2.8 Di III-A RXD będzie dostępny w sprzedaży w czerwcu 2021 roku w cenie ok. 4490 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dystrybutora: www.focusnordic.pl 

 

 

źródło: www.focusnordic.plKategorie Bloga

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj