Panasonic pracuje nad Lumixem GH6!

Panasonic pracuje nad Lumixem GH6!

 

Panasonic pracuje nad Lumixem GH6!!! To ciekawa informacja, bo w zestawieniu z premierą drugiej wersji modelu GH5 wydaje się co najmniej dziwna... Ale w tym dziwnym czasie pandemii wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie, więc pewnie i w tym względzie sporo pandemia namieszała producentom. Fakty są takie, że GH5 miał swoją premierę w styczniu 2017 roku. W maju 2021 roku fani filmowania otrzymali ulepszoną wersję czyli GH5 II a do końca 2021 roku na rynek globalny zostanie wprowadzony model GH6! Imponujące przyspieszenie.

Jak zapowiada producent największym wyzwaniem będzie spełnienie potrzeb użytkowników w zakresie: przesyłania strumieniowego, wysokiej rozdzielczości, szerokiego zakresu dynamicznego, modnego ostatnio Slow Motion oraz oczywiście gabarytów....

Panasonic obiecuje, że nowy aparat LUMIX GH6 dostanie nowo opracowany czujnik obrazu Mikro Cztery Trzecie, który będzie oferował szybki odczyt sygnału oraz nowy procesor obrazu Venus Engine.

Nie zabraknie możliwości nagrywania w 10-bitowym formacie Cinema 4K / 60p w 4: 2: 2 oraz trybów 4K 120p High Frame Rate 10-bit (HFR) i Variable Frame Rate (VFR) (dla filmów w zwolnionym lub przyspieszonym tempie). Co więcej - Panasonic zapowiada, że nowy GH6 będzie nagrywać 10-bitowe wideo 5,7K 60p, w pełni wykorzystując nowo opracowany czujnik Mikro Cztery Trzecie.

Ale to jeszcze nie koniec - Panasonic zapowiada, że wraz z premierą nowej GH6-tki pokaże nowy obiektyw tj. model Leica DG 25-50mm f/1,7. Będzie to znakomite uzupełnienie cenionego przez użytkowników Lumixów obiektywu Leica DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm f/1,7 ASPH.

 

 

 

źródło: https://news.panasonic.comKategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj