SIGMA 70-200/2.8 DG DN OS Sports

SIGMA 70-200/2.8 DG DN OS Sports

 

Można by powiedzieć, że zakres 70-200 mm to jakiś fetysz fotografów, że już dosyć takich szkieł, że już wszystko było a jednak... Producenci stale pokazują nowe szkła z takim zakresem ogniskowych i wcale nie zamierzają przestać. Dowodem na to jest nowa Sigma Sport  70-200mm F2.8 DG DN OS. Zapraszamy do lektury!

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation prezentuje 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports – nowy flagowy teleobiektyw SIGMA z linii Sports, dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezusterkowych.

Osiągi godne flagowego teleobiektywu.

SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports został opracowany z myślą o profesjonalistach i bardzo wymagających amatorach. Oferuje nie tylko wysoką jakość optyczną, ale także bardzo szybki AF, z zastosowanym po raz pierwszy podwójnym napędem liniowym HLA oraz niezwykle wydajną stabilizację obrazu o wydajności dochodzącej do 7,5 EV. Wykorzystując najbardziej zaawansowane technologię w SIGMA, stworzyliśmy prawdziwie flagowy model teleobiektywu z linii Sports.

Wysoka jakość optyczna w całym zakresie ogniskowych.

W konstrukcji optycznej SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports wykorzystano aż 6 soczewek FLD (o charakterystyce zbliżonej do fluorytu), 2 soczewki SLD (o niskiej dyspersji) oraz 3 soczewki asferyczne, dzięki czemu obiektyw charakteryzuje się wy-soką rozdzielczością w całym zakresie ogniskowych. Dodatkowo, tzw. system „floating focus” wpływa na poprawę jakości optycznej w całym zakresie, od minimalnej odległości ostrzenia do nieskończoności.

Szybki AF z podwójnym napędem liniowym HLA.

Zastosowanie systemu floating focus odpowiada za to, iż dwie grupy soczewek, od-powiadające za ostrzenie poruszają się w przeciwnych kierunkach, zmniejszając w ten sposób ruch soczewki o około połowę. Dodatkowo, zastosowanie autorskiego napędu HLA (High-response Linear Actuator) w każdej z dwóch grup soczewek ostrzących umożliwiło bardzo szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości, zarówno w trybie pojedynczym jak i w trybie śledzenia obiektów. Sama praca systemu AF jest także niezwykle cicha, dzięki czemu użytkownicy mogą komfortowo nagrywać filmy, bez obaw o szumy pochodzące z konstrukcji obiektywu.

Rekordowo wydajny system stabilizacji obrazu OS2.

Najnowszy algorytm stabilizacji optycznej OS2 zapewnia wyjątkowo wysoki efekt stabilizacji obrazu sięgający 7,5 EV dla ogniskowej 70mm i 5,5 EV dla 200mm (na podstawie wytycznych CIPA). Obiektyw posiada 2 tryby działania systemu OS:

 • tryb 1 nadaje się do fotografowania ogólnego,
 • tryb 2 idealnie nadaje się do panoramicznych ujęć sportów motorowych i innych (skuteczna stabilizacja obrazu nawet gdy aparat jest poruszany w pionie lub ukośnie, niezależnie od orientacji poziomej i pionowej, dzięki czemu możliwe jest uchwycenie ruchu obiektu bez utraty efektu panoramowania).

Zaprojektowany aby zminimalizować oddychanie obiektywu.

Projektując ten obiektyw, inżynierowie za jeden z celów obrali zminimalizowanie efektów jego oddychania. Zmiana kąta widzenia spowodowana przesunięciem odległości ostrzenia jest niemal niezauważalna, co pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądającego przesunięcia ostrości podczas nagrywania wideo.

Świetna praca pod światło.

W oparciu o najbardziej zaawansowaną technologię symulacji, udało się zminimalizować efekt blików i duszków oraz zapewnić niezwykle ostre i kontrastowe zdjęcia podczas fotografowania pod światło.

Najwyższa jakość wykonania skondensowana w poręcznym obiektywie.

SIGMA dba o doskonałą jakość wykonania wszystkich swoich obiektywów. Wśród nich, SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports oferuje nie tylko wysoką odporność na warunki atmosferyczne podczas fotografowania w trudnych warunkach ale także lepszą jakość i trwałość dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów. Najnowsza konstrukcja optyczna i mechaniczna usprawnia konfigurację obiektywu i jego strukturę wewnętrzną, co skutkuje znacznie mniejszym i lżejszym korpusem niż jego poprzednik (70-200mm F2.8 DG OS HSM). Obudowa obiektywu charakteryzuje się „strukturą wielomateriałową”, która optymalnie łączy takie materiały jak stopy magnezu, CFRP (tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem węglowym) i TSC (termicznie stabilny kompozyt).

Zmiana ogniskowej odbywa się w całkowicie wewnętrznie zamkniętej konstrukcji. Ponieważ całkowita długość obiektywu nie zmienia się podczas zmiany ogniskowej, można go łatwo obsługiwać zarówno z ręki jak i po zamocowaniu do gimbala.

Zarówno bagnet obiektywu, pierścień ręcznego ustawiania ostrości, pierścień zmiany ogniskowej, jak i wszystkie przełączniki oraz przyciski są odporne na kurz i za-chlapania* co zapobiega przedostawania się kurzu i brudu do obiektywu. Co więcej, przednia soczewka obiektyw jest pokryta wodoodporną i olejoodporną powłoką, która ułatwia konserwację obiektywu. 

Bogactwo funkcji wspomagających profesjonalnych fotografów.

SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports to pierwszy zmiennoogniskowy fotograficzny obiektyw SIGMA wyposażony w pierścień przysłony. Posiada także przełącznik „declick” oraz blokadę pierścienia przysłony. Obiektyw został wyposażony w przełącznik limitera ostrości, który pozwala użytkownikom w razie potrzeby ograniczyć zakres regulacji ostrości podczas używania AF, umożliwiając szybkie i precyzyjne ustawienie ostrości. Co więcej, wyposażony jest w 3 przyciski AFL, które można przypisać do preferowanych funkcji za pomocą aparatu.

Obiektyw jest wyposażony w łącznik statywowy ze stopu magnezu, kompatybilny z Arca-Swiss. Odłączony uchwyt został specjalnie zaprojektowany dla tego obiektywu w celu uzyskania kompaktowej i lekkiej konstrukcji. 

Wersja obiektywu z mocowaniem L-mount jest kompatybilna z telekonwerterem SIGMA TC-1411 (x1,4) i TC-2011 (x2,0). Używając telekonwertera, ogniskową można pomnożona przez x1,4 lub x2,0 co umożliwia fotografowanie z włączonym AF przy ogniskowej 400mm.

W zestawie z obiektywem jest lekka, wytrzymała osłona przeciwsłoneczna wykona-na z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym.

Specyfikacja techniczna :

 • Konstrukcja obiektywu: 15 grup, 20 elementów (6 elementów FLD, 2 elementy SLD i 3 elementy asferyczne)
 • Kąt widzenia: 34.3° – 12.3°
 • Liczba listków przysłony: 11 (przesłona zaokrąglona)
 • Minimalna przysłona: F22
 • Minimalna odległość ogniskowania: 65cm (70m) – 100cm (200mm)
 • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:5.2 (dla 200mm)
 • Rozmiar filtra: 77mm
 • Wymiary (średnica × długość):  90.6 mm × 205mm
 • Waga: 1345 g
 • Kraj produkcji: Japonia

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 7 grudnia 2023 roku. Sugerowana cena detaliczna: 7 590 zł.

 

źródło: www.sigma-foto.pl

Tag: sigma, 70-200


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj