Samyang_V-AF 100mm T2.3

Samyang_V-AF 100mm T2.3

 

Firma Focus Nordic - czołowy dystrybutor produktów fotograficznych i filmowych w Europie w imieniu koreańskiego producenta zapowiedział nowy, filmowy obiektyw Samyang_V-AF 100mm T2.3. Będzie to uzupełnienie „filmowej” linii tego producenta. Posłuchajmy!

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Samyang rozszerza swoją popularną serię obiektywów V-AF o nowy teleobiektyw idealny do fotografowania portretów i martwej natury, nowy Samyang V-AF 100mm T2.3 Sony FE.

Opierając się na sukcesie istniejącej linii, która obejmuje obiektywy FE 24 mm, 35 mm, 45 mm i 75 mm T1.9, nowy obiektyw FE 100 mm T2.3 uzupełnia system i poszerza możliwości twórczej kreatywności przy nagrywaniu kontentu wideo.

Ogniskowa w połączeniu ze świetną przysłoną T2.3 sprawia, że obiektyw doskonale nadaje się do robienia portretów i wywiadów, ale także do fotografowania produktów i martwej natury.

Nowy obiektyw jest wyposażony w ten sam szybki autofokus, spójną tonację kolorów i funkcje kinowe, co inne obiektywy z tej serii. Jest nieco dłuższy dzięki konstrukcji optycznej składającej się z 9 elementów w 8 grupach. 2 soczewki HR i 2 ED zostały włączone do konstrukcji, aby zapewnić doskonałą wydajność optyczną.

Pomimo tego, że obiektyw jest dłuższy o 13 mm, ma taką samą wagę i rozmiar przedniej soczewki, dzięki czemu nie trzeba go ponownie wyważać podczas korzystania z niego na gimbalu. Pierścień ostrości również znajduje się w tej samej pozycji co w innych obiektywach.

Podobnie jak poprzednie obiektywy z tej serii, nowy model 100 mm ma konfigurowalny przełącznik z boku obiektywu. Można go ustawić na ręczne ustawianie ostrości lub umożliwić regulację przysłony poprzez obrócenie pierścienia ostrości.

Poniżej tego przełącznika znajduje się przycisk blokady ostrości, który umożliwia zablokowanie ostrości w określonej odległości. Użytkownik może również przypisać inne pożądane funkcje do przycisku poprzez aktualizację oprogramowania układowego.

Nowy obiektyw będzie również pasował do nowego adaptera anamorficznego Samyang dla serii V-AF. Adapter doda funkcje anamorficzne do popularnych obiektywów V-AF i ma zostać wprowadzony na rynek w pierwszym kwartale 2024 roku.

Ceny i wysyłka

Nowy obiektyw będzie dostępny na rynku pod koniec grudnia 2023 r. Sugerowana cena detaliczna: Samyang V-AF 100mm T2.3 Sony FE: 2790,00 zł.

 

Ważniejsze parametry:

  • Mocowanie Sony E-mount
  • Obsługa rozdzielczości 8K
  • Doskonały do robienia portretów i fotografowania martwej natury
  • Kompaktowy i lekki
  • 9-listkowa, okrągła przysłona
  • Lampka kontrolna z przodu

 

 

źródło: www.focusnordic.pl

Tag: Samyang, 100


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj