Sigma 50/1.2 DG DN ART na start!

Sigma 50/1.2 DG DN ART na start!

 

Można by rzec: kolejna 50-tka, kolejna portretówka itd, itp. A jednak ten obiektyw może mocno namieszać na rynku... Dlaczego? Przeczytajcie do końca!

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

Firma K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor produktów marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation zaprezentowała nowy model 50/1.2 DG DN Art – najlżejszy* w swojej klasie stałoogniskowy obiektyw z przysłoną f/1.2, dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezusterkowych. Zainteresowani? Zapraszam do lektury!

Najwyższa jakość optyczna połączona z przysłoną F1.2

Niezwykle zaawansowana technologia produkcji zakładu SIGMA w Aizu sprawiła, iż SIGMA 50mm F1.2 DG DN Art cechuje się wybitnie wysoką rozdzielczością obrazu już od przysłony F1.2, zarówno w centrum kadru jak i na jego brzegu. Dodatkowo, zastosowanie systemu „Floating focus” pozwoliło na utrzymanie wysokich parametrów optycznych zarówno podczas ostrzenia na minimalnych odległościach, jak i tych bliskich nieskończoności.

Optymalizacja układu optycznego, wykorzystująca m.in. 4 soczewki asferyczne zaowocowała zminimalizowaniem efektu oddychania obiektywu (tzw. „Focus brea-thing”), co znajdzie uznanie wśród użytkowników nagrywających materiały wideo. Zaawansowany układ optyczny skutecznie tłumi wszelkiego rodzaju aberracje, a zastosowanie po raz pierwszy w obiektywach SIGMA, 13-listkowej konstrukcji przy-słony w połączeniu z minimalną jej wartością F1.2 z powoduje, iż obiektyw generuje niezwykle przyjemny dla oka efekt bokeh.

Najlżejszy w swojej klasie. Idealny do szerokiego rodzaju zastosowań

W swoim bezkompromisowym dążeniu do uzyskania wysokiej jakości połączonej z niezwykłą kompaktowością, SIGMA 50mm F1.2 DG DN Art jest najlżejszym na świecie* obiektywem AF 50mm F1.2, dedykowanym do pełnoklatkowych bezlusterkowców. Niezwykle zaawansowana technologia produkcji w zakładzie SIGMA w japońskiej miejscowości Aizu, umożliwiła zastosowanie w tym obiektywie niezwykle cienkich soczewek o wysokim współczynniku załamania światła. To w połączeniu z 4 soczewkami asferycznymi, zaowocowało nie tylko wysoką jakością obrazu, ale także wpłynęło na ograniczenie rozmiarów oraz wagi samego obiektywu. Wykorzystanie systemu „Floating focus” również wpłynęło na ograniczenie jego rozmiarów.

Nowy poziom ekspresji dzięki pięknemu efektowi bokeh

Dzięki wysoce zoptymalizowanej konstrukcji optycznej obiektywu, eliminującej wszelkiego rodzaju aberracje chromatyczne czy też komę, udało się osiągnąć nie-zwykle przyjemne dla oka rozmycia obrazu w obszarach poza płaszczyzną ostrości. To, w połączeniu z otworem względnym obiektywu F1.2 oraz 13-listkową konstrukcją przysłony (wykorzystaną po raz pierwszy w obiektywach SIGMA) zapewnia wyjątkowo piękny i naturalny efekt bokeh.

Cichy, precyzyjny i błyskawiczny autofocus

SIGMA 50mm F1.2 DG DN Art jest drugim w historii obiektywem SIGMA (po 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports), w którym wykorzystano podwójny liniowy napęd HLA (High-response Linear Actuator), dzięki czemu ostrość ustawiana jest błyskawicznie, precyzyjnie i przy tym niezwykle cicho. Zastosowanie systemu „Floating focus” nie tylko przyśpieszyło działanie systemu AF, ale także umożliwiło zachowa-nie bardzo wysokiej jakości obrazu zarówno na ostrzeniu z minimalnej odległości jak i na dalszych planach.

Bogactwo funkcji wspomagające wymagających fotografów

Jak każdy aktualny obiektyw z serii Art DG DN, SIGMA 50mm F1.2 DG DN wyposażona jest w manualny pierścień przysłony, który może obracać się płynnie lub z charakterystycznym efektem „click”, a w razie potrzeby możemy go zablokować w pozycji Auto. Przyciskowi AFL, można przypisać szereg funkcji za pośrednictwem menu wybranych aparatów. W konstrukcji mechanicznej obiektywu zastosowano liczne uszczelnienia zapobiegające dostawianiu do środka obiektywu kurzu lub wody**.

Made in Japan – najwyższa jakość wykonania

Wszystkie procesy produkcyjne w firmie Sigma – od form odlewniczych do poszczególnych części – powstają w całości w Japonii pod kontrolą zintegrowanego systemu produkcyjnego. Jesteśmy obecnie jednym z niewielu producentów, których produkty są wytwarzane wyłącznie w Japonii.

Ważniejsze parametry:

  • Konstrukcja obiektywu: 12 grup, 17 elementów (4 elementy asferyczne)
  • Kąt widzenia: 46.8°
  • Przysłona: f/1.2 - f/16 (zaokrąglona, 13 listków)
  • Minimalna odległość ogniskowania: 40 cm
  • Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:6.2
  • Rozmiar filtra: 72 mm
  • Wymiary (średnica × długość): 81 mm × 108,8 mm
  • Waga: 745g
  • Mocowanie: Sony E, L-mount
  • Kraj produkcji: Japonia

 

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 18 kwietnia 2024 r. Sugerowana cena detaliczna: 6 590 zł

 

 

*Jako obiektyw AF 50mm F1.2 dedykowany do pełnoklatkowych bezlusrekowców (stan na Marzec 2024, wg SIGMA)

**Obiektyw nie jest wodoszczelny, przy dużym natężeniu działania wody, lub kurzu może dojść do przeniknięcia zanieczyszczeń

 

źródło: https://sigma-foto.pl

Tag: sigma, 50 f/1.2


Kategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj