Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR

Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR

 

Każdy zaawansowany fotograf powie „światło”. Każdy obserwator powie „ogniskowa”. Każdy obieżyświat powie „kompaktowość i lekkość”... A Nikon na to wszystko mówi „NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR”. A zatem poczytajmy, co producent obiecuje...

INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA

JEDEN OBIEKTYW. WSZYSTKIE UJĘCIA.

Przybliż się. Oddal się. Ten superteleobiektyw zmiennoogniskowy 28–400 mm z niesamowitym 14,2-krotnym zoomem jest na tyle kompaktowy, że można go mieć stale na aparacie — dzięki czemu zapewnia nieograniczone możliwości. Chwyć go i idź tam, dokąd zaprowadzi Cię wyobraźnia.

Superteleobiektyw z 14,2-krotnym zoomem. Jeden obiektyw do wszystkiego.

Uniwersalnym obiektywem zmiennoogniskowym NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR możesz uchwycić niemal wszystko. Jego niezwykle wszechstronny zakres ogniskowych, od minimalnej 28 mm przy ustawieniu szerokokątnym aż po maksymalną 400 mm, zapewnia niesamowite możliwości! Uchwyć wspaniałe ujęcia rozległych krajobrazów i pejzaży miejskich, przybliż się, aby kreatywnie portretować ludzi lub fotografować detale architektoniczne albo użyj maksymalnej ogniskowej, aby pokazać płochliwe zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Niezwykle płynna obsługa

Dzięki kompaktowym wymiarom i masie zaledwie 725 g nie musisz dwa razy zastanawiać się nad spakowaniem tego obiektywu z 14,2-krotnym zoomem do torby ani nad pozostawieniem go na aparacie podczas spaceru. Nawet po ustawieniu maksymalnej ogniskowej 400 mm, ten obiektyw superzoom jest niewiarygodnie dobrze wyważony i znacznie łatwiejszy w obsłudze niż superteleobiektyw stałoogniskowy.

Obiektyw superzoom, którym wykonasz znakomite zbliżenia

Ten uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy pozwala ustawić ostrość na obiektach oddalonych o zaledwie 0,2 m przy najkrótszej ogniskowej i o 1,2 m przy ogniskowej 400 mm. [1] Dzięki maksymalnej skali odwzorowania 0,35x możesz też wykonywać niesamowite zbliżenia. Tylko sprawdź, czy osłona przeciwsłoneczna jest założona: ten obiektyw superzoom pozwala podjeść tak blisko, że musisz mieć pewność, że osłona nie dotyka obiektu!

Mechanizm VR gwarantuje stabilność obrazu

Wbudowana optyczna redukcja drgań o skuteczności 5,0 stopni kompensuje drgania, umożliwiając wykonywanie ostrych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. [2] Jeśli fotografujesz dynamiczną akcję, skorzystaj z trybu SPORT, który zapewnia stabilizację obrazu w wizjerze. Co więcej, jeśli ten obiektyw o zakresie kątów widzenia od szerokiego do super tele zamocujesz na aparacie Z firmy Nikon z synchronicznym VR, skuteczność kompensacji zwiększy się nawet do 5,5 stopnia. [3]

Gotowy do podróży

Od piaszczystych plaż po deszczowe dni – wykorzystaj każdą podróż, każdy spacer i każde warunki oświetleniowe! Obiektyw NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR nie jest wrażliwy na pogodę dzięki niezawodnym uszczelnieniom.

Ergonomia, z której słynie sprzęt firmy Nikon

Bezgłośny pierścień sterujący obiektywu możesz dostosować do swojego stylu fotografowania, a przełącznik blokady zoomu zapobiega wysuwaniu się obiektywu, gdy pozostawisz go na aparacie podczas spaceru.

Autofokus, na którym możesz polegać

Superteleobiektyw zmiennoogniskowy NIKKOR Z 28-400mm f/4-8 VR o zakresie kątów widzenia od szerokiego do super tele jest wyposażony autofokus z szybkim, cichym silnikiem krokowym.

Dane techniczne

 • Mocowanie: Z firmy Nikon
 • Format: FX/35 mm
 • Ogniskowa: 28 – 400 mm
 • Maksymalny otwór względny: f/4 - f/8
 • Minimalny otwór względny: f/22 - f/45
 • Budowa optyczna obiektywu: 21 soczewek w 15 grupach (w tym 4 ED i 3 asferyczne)
 • Kąt widzenia: 75° - 6°10′ (FX), 53°- 4° (DX)
 • Minimalna odległość zdjęciowa (mierzona od płaszczyzny ogniskowej): 0,2 m (dla 28mm) do 1,2 m (dla 400mm)
 • Maksymalna skala odwzorowania: 0,35 x (ogniskowa 28 mm)
 • Stabilizacja obrazu: redukcja drgań (VR)
 • Przysłona: 9 listków (zaokrąglony otwór przysłony)
 • Rozmiar filtra: 77 mm (P = 0,75 mm)
 • Wymiary: 84,5 mm x 141,5 mm (średnica × długość)
 • Masa: ok. 725 g
 • Autofokus: Tak (wewnętrzne ustawianie ostrości)

Obiektyw będzie dostarczany z następującymi akcesoriami: pokrywka obiektywu LC-77B (pokrywka przednia), pokrywka obiektywu LF-N1 (pokrywka tylna), osłona przeciwsłoneczna HB-114, futerał na obiektyw CL-C2. Cena obiektywu: 7199 zł.

 

 

 

[1] Podczas fotografowania szerokokątnych zbliżeń przy minimalnej odległości zdjęciowej i założonej osłonie przeciwsłonecznej odległość robocza wynosi (około) 18,8 mm od obiektu.

[2] VR o skuteczności 5,0 stopni: pomiar przeprowadzono zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association przy funkcji VR pracującej w trybie „NORMALNYM” i ustawionej najdłuższej ogniskowej.

[3] Synchroniczny VR o skuteczności 5,5 stopnia: pomiar przeprowadzono zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association przy funkcji VR pracującej w trybie „NORMALNYM”. Dostępne po podłączeniu do pełnoklatkowego (formatu FX) aparatu bezlusterkowego z wymienną optyką współpracującego z synchronicznym VR.

 

 

 

źródło: www.nikon.plKategorie Bloga

Tags

Ostatni komentarz

Porównaj
Kontynuuj Porównaj