Samsung Galaxy S7 - uwierzycie, że to zdjęcia ze smartfona?

Samsung Galaxy S7 - uwierzycie, że to zdjęcia ze smartfona?

Zapytacie pewnie dlaczego prezentujemy wyniki ze zdziwieniem? Odpowiedź jest prosta - bardzo nas zaskoczył przyrost jakości zdjęć w takim codziennym użytkowaniu i łatwość z jakim został on osiągnięty. Trudno jest powiedzieć na czym to dokładnie polega, ale tym razem poszło wyjątkowo łatwo. Telefon w dłoń, szybki przegląd możliwości, rzut okiem na menu i w teren! Właściwie wszystko jest tam, gdzie trzeba, więc cała seria poszła wyjątkowo sprawnie... Naprawdę nie umiem Wam powiedzieć dlaczego tak się stało - może dobry dzień? Może, ale sprzęt tym razem wyjątkowo w tym pomógł.

Drugim zaskoczeniem są zdjęcia. Po pierwsze format 4:3, który wyjątkowo lubię ze względu na możliwości w postprodukcji. Im format bardziej zbliżony do starego dobrego kwadratu, tym łatwiej jest potem kadrować, przycinać, bawić się formą... A jeszcze raz powtarzam: jeśli fotografia Was nie bawi to przestańcie to czytać! Szkoda czasu!

Kolejnym zaskoczeniem jest jakość zdjęć. Nie jest to na razie potwierdzone jakąś głębszą analizą, bo testy studyjne są w toku, ale „wizualnie” zdjęcia po prostu zaskakują... Zresztą zobaczcie sami! Poniżej macie cały zestaw zdjęć wykonanych naprawdę „na chybcika”. Zero statywów, przygotowań itp. Wszystko z ręki, zdjęcia prosto z telefonu, bez większej obróbki (poza lekkim kadrowaniem i i oczywiście zmniejszaniem na potrzeby prezentacji).

Uwierzycie, że to zdjęcia ze smartfona?

 

Samsung Galaxy S7 - foto1

 

Samsung Galaxy S7 - foto2

 

Samsung Galaxy S7 - foto3

 

Samsung Galaxy S7 - foto4

 

Samsung Galaxy S7 - foto5

 

Samsung Galaxy S7 - foto6

 

Samsung Galaxy S7 - foto7

 

Samsung Galaxy S7 - foto8

 

Samsung Galaxy S7 - foto9

 

Samsung Galaxy S7 - foto9

 

Samsung Galaxy S7 - foto10

 

autor: RaSch

Tag: samsung, Galaxy, S7

5 Komentarze do artykułów

 • Soniolina

  Soniolina 2016-06-30

  Wbrew pozorom te zdjęcia pokazuję kres możliwości tego rodzaju sprzętu. Fizyki nie oszukasz. Mała dziurka i kiepskie szkło (plastik) nie mogą dać takiego samego obrazu jak duża matryca, porządne szkło itp, itd....
 • Ben Ten

  Ben Ten 2016-06-30

  Widzę, że przeskok z mojego S5 jest ogromny! Kiedy wrzucicie jekieś 1:1 lub całe pliki?
 • Pajacyk CC

  Pajacyk CC 2016-06-16

  Na zdjęciach widać wyraźnie to, czego nie da się nadrzucić programowo - kiepskie szkła zmieszczone w aparaciku wielkości paznokcia....
 • Reduktor Szumu

  Reduktor Szumu 2016-06-14

  A ja uwierzę, że to komórką, bo wady optyczne jakie wychodzą na każdym z tych zdjęć wyraźnie zdradzają pochodzenie pliku! Szkoda, że nie pokazaliście 1:1, bo wtedy wszyscy mogliby zobaczyć jak poważnym ograniczeniem jest "plastikowa" soczewka!
 • Daria M

  Daria M 2016-06-14

  Jestem w szoku! Naprawdę robiłeś to komórką? Postęp jest gigantyczny!

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany  aby opublikować komentarz.


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj