RX100 VI - co za kompakt!

RX100 VI - co za kompakt!

Firma Sony zaprezentowała nie lada gratkę - aparat kompaktowy Cyber-shot RX100 VI, który na tle swoich poprzedników wyróżnia się przede wszystkim olbrzymim (jak na tak kompaktowe body), nowym obiektywem Zeiss Vario-Sonnar T o ogniskowych 9-72 mm i świetle f/2.8-4.5. Pewnie powiecie, że w zasadzie to żadna rewelacja, bo takie zoomy w kompaktach to żaden hit, i że ciemny, bo poprzednik miał f/1.8-2.8, ale biorąc pod uwagę gabaryty tego aparatu oraz fizyczną wielkość matrycy, czyli 1 cal to zmieszczenie taaaakiego zakresu ogniskowych wydaje się niezłym osiągnięciem. „Szkiełko” składa się z 15 elementów połączonych w 12 grup i odpowiada ogniskowym w „normalnym aparacie” 24-200 mm. Minimalny dystans ostrzenia wynosi od 8 cm dla szerokiego kąta do 100 cm dla tele. Całkiem nieźle, jak na maleństwo, które mieści się w kieszeni kurtki....

 

 

Sony RX100 VI foto1

 

 

Sony RX100 VI foto2

 

 

Co do matrycy to w środku mamy duży (jak na kompakt) 1-calowy czujnik CMOS Exmor RS o rozdzielczości 20.1 megapikseli z wbudowaną pamięcią DRAM, 315 punktami fazowego AF pokrywających ok. 65% kadru oraz zmodernizowanym procesorem obrazu BIONZ X™. Optyczna stabilizacja obrazu pozwala (wg producenta) na wydłużenie czasu otwarcia migawki aż o 4 stopnie.

Aparat umożliwia również „strzelanie” w pełnej rozdzielczości i z działającym AF z szybkością do 24 kl./s. Nie zabrakło również całkowicie bezgłośnej migawki elektronicznej (także w trybie zdjęć seryjnych) oraz standardowej migawki mechanicznej.

Jeśli chodzi o filmowanie - to producent przewidział nagrywanie w trybie 4K i to z odczytem wszystkich pikseli matrycy bez ich łączenia w grupy. Sony chwali się również trybem „SLOW MOTION”, w ramach którego będzie można nagrywać filmy z prędkością aż do 960 kl./s!

RX100_VI wyposażono w funkcje ustawiania ostrości poprzez „pyknięcie” na ekranie LCD, technologię śledzenia AF, która koncentruje punkty pomiarowe AF wokół głównego motywu oraz zmodernizowaną technologię AF z priorytetem oczu.

Sony RX100 VI foto3

 

 

Sony RX100 VI foto4

 

3-calowy ekran LCD (922 tys. pikseli) można odchylić o 180 stopni w górę i 90 stopni w dół, natomiast „wyskakujący” 0,39-calowy wizjer elektroniczny charakteryzuje się rozdzielczością 2,36 megapiksela.

Sony Cyber-shot RX100 VI pojawi się na rynku już w lipcu w rekomendowanej przez producenta cenie ok. 1200 $.

Jeśli chcecie zobaczyć możliwości nowego RX100 VI zobaczcie tutaj:

 

 

 

 

źródło: www.sony.com

Tag: , sony, rx100, rx100 VI


Kategorie Bloga

Ostatni komentarz

Archiwum bloga

Porównaj
Kontynuuj Porównaj